Sonsuz mavi ve yeşili bir arada kucaklayın!

Akka Alinda Hotel, Antalya’nın popüler Kemer - Kiriş mevkiinde etrafı portakal ağaçlarıyla çevrili özel bir destinasyonda konumlanan, denize sıfır 5 yıldızlı bir oteldir. Adını Anadolu'da var olan bir antik kentten alan Alinda, tatilde etrafı ve barındırdığı tarihi keşfetmek isteyenler için tarihi Olympos ve Phaselis antik kentlerine çok yakın bir konumdadır.

Kendine ait keyifli bir plajı olan otelimiz, farklı konseptlerdeki odaları, her damak zevkine hitap eden restoranları ve birbirinden keyifli etkinlikleri ile, başta çocuklu aileler olmak üzere her yaş grubundan misafire unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır.

Kusursuz doğal güzelliklerin içinde konforlu ve keyifli bir tatil geçirmeniz için 2014 yılında tümüyle yenilenmiş olan otelimiz, Antalya Havalimanı’na 65, şehir merkezine 44, Kemer ilçe merkezine ise 7 km uzaklıktadır.

Antalya’ya İlk Kez Geleceklere Tavsiyeler: Antalya Plajları

Antalya, yalnızca ülkemizin değil, dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden bir tanesi. Kentin özellikle de yaz aylarında yapılacak tatillerde sık tercih edilmesinin başlıca sebepleri Akdeniz kıyısındaki doğa ile iç içe konumu, zengin bir yerel yemek kültürüne sahip olması, herkese hitap eden eğlence seçenekleri, tarihi mekânların ve doğal güzelliklerin çeşitliliği,ve tabii ki bu yazıya konu olan birbirinden güzel plajları. Antalya’ya ilk kez geleceklere farklı konularda tavsiyeler vereceğimiz serimizin ilk yazısında, sizlere öne çıkan Antalya plajlarından kısaca bahsedeceğiz...

Antalya’da kültürel yerleri gezerken dikkat edilmesi gereken bazı konular hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

• Ören yerlerine giderken açık olduğu gün ve saatleri resmi sitelerinden teyit etmeniz gerekebilir. Bazı günlerde kapalı olmaktadır. Önceden giriş bileti alabileceğiniz yerler için biletlerinizi planladığınız tarihe göre önceden almanızı öneririz.
• Bölgemizdeki camileri gezerken başınızı örtecek bir örtü, şal bulundurmanız gerekmektedir. Düzgün ve kapalı kıyafet giymeye dikkat etmek gerek. Camilere ayakkabı ile girilmemektedir. İsterseniz yanınızda çorap bulundurabilirsiniz.
• Müze vb tarihleri eserleri bulunduran yerleri gezerken eserlere kesinlikle dokunmamalı ve sizden uyulmasını istenen tüm kurallara uyulmalıdır (fotoğraf çekilmemesi vb). Müze ve tarihi yerlerin ziyareti için https://muze.gov.tr üzerinden e-bilet satın alınabilir.
• Doğa etkinliğine katılırken çevreyi kirletmemeye, ateşi yakmamaya ve belirlenmiş kurallara uymaya dikkat ediniz. Doğa gezisine asla bölgeyi tanıyan rehber olmadan tek başınıza katılmayın. Ekstrem aktivitelere katılmadan önce AFAD gibi özel kurumlara güzergâh ve aktivitelerin detaylarını bildirin.
• Ziyaret ettiğiniz yerlerde kamera kullanımı konusunda bulunan uyarı levhalarına dikkat edilmesi gerek.
• Türkiye’de alkollü içecekler sadece belirli mekânlarda içilebilir. Dışarıda (park, sokak, bahçe vb yerlerde) veya alkol satışı olmayan yerlerde içki içmek yasaktır.
• Türkiye’de 18 yaşından küçüklere alkol ve tütün ürünleri satılmaz.
• Türkiye’de kapalı mekânlarda tütün ürünlerinin tüketilmesi yasaktır.
• Kültür, tabiat varlıkları ve tarihi eserleri Türkiye’den çıkarmak suç ve hapis cezası uygulanmaktadır.

Cafe Turc

Spa & Wellness

Alinda Toplantı Salonları

Geri
İleri

Toplantı

İncele

Size Özel Teklifler

Havaalanı transferinden size ve eşinize özel balayı paketine, çocuklarınız için en eğlenceli doğum günü organizasyonundan kendinizi şımartmak için tercih edebileceğiniz Spa seçeneklerine kadar tatilinizi daha keyifli ve ayrıcalıklı kılacak size özel pek çok teklif, burada!

İncele